2017 rugpjūčio 21, Pirmadienis M. Daukšos g. 34, Kaunas


KAUNO MAŽASIS TEATRAS - SENAMIESČIO KULTŪROS ŽIDINYS

Autorius: Kristina KUČINSKAITĖ
Šaltinis: Laisvalaikis, 2004-12-16

Kauno mažasis teatras gaivina ir puoselėja kultūrą laikinojoje sostinėje. Dvyliktus metus čia gimsta intriguojančios, bet kartu temų aktualumu viliojančios premjeros.

Kiekvienas teatras turi savo veidą ir savo žiūrovą. Į didesnius teatrus eina žmonės, pasiilgę reginių, mažesnius renkasi žiūrovai, ieškantys intymumo, artumo, kameriškumo. Mažojo teatro patalpa tarsi maksimaliai priartina spektaklį prie ritualo, apeigos, įtraukia žiūrovą į aktoriaus, stovinčio nuo jo vos per metrą, akis, emocijų kaitą jo veide.

Naujas "Laisvalaikio" klubo narys

Naujuoju "Laisvalaikio" klubo nariu tapęs Kauno mažasis teatras šį sezoną kviečia į vieną naujausių spektaklių - Vytauto Balsio režisuotą spektaklį pagal vokiečių dramaturgo Tankredo Dorsto pjesę "Tyrimas apie teisybę".

T.Dorstas gimė 1925m. Tiuringijoje. Studijuodamas Miuncheno universitete domėjosi lėlių ir iliuzoriniu teatru, kuriame aktorius scenoje tarsi apsinuogina - spektaklį kuria kūnu ir žodžiu, šviesa ir garsas tampa antraeiliai, atsisakomaįmantrių kostiumų ar sudėtingų dekoracijų. Iliuzoriniu galima pavadinti ir Mažojo teatro naujausią spektaklį. Jame vaidina Kristina Tunaitytė, Ramūnas Šimukauskas, Audrius Baniūnas, Saulius Bagaliūnas, Lijana Bakevičiūtė, Lina Brogaitė. Spektaklio dailininkė Inga Kažemėkienė.

Apie ką spektaklis? Pasak Mažojo teatro vadovo Audriaus Baniūno, mes visi norime išlošti laimingą bilietą likimo loterijoje, tačiau esame pasmerkti rinktis. Daug kelių nėra: arba į kairę, arba į dešinę, arba saviapgaulė. "Spektaklis, žinoma, ir apie meilę. Klausimas tik ar ją galima turėti, nupirkti, pažadėti?"- sakė teatro vadovas. Tai Fernando Krapo ir Julijos meilės istorija. Jis verslininkas, perkantis ir turintis viską, ko geidžia. Ji - jo svajonių moteris, bet Julijos meilės ir šeimos iliuzija yra romantinė. Nei pinigai, nei Fernando Krapo turtai neišpildo jos laimės lūkesčių. Pavydas, tarsi aistra ir nuotykis, įvelia į šią istoriją ir šeimos "draugą". Intriga pareikalauja aukų...

Naujausia Kauno mažojo teatro premjera "Frenki ir Džonis", pastatyta pagal žinomo dramaturgo T.Maknelio kūrinį, pasirodė lapkritį. Šiuolaikinis amerikiečių dramaturgas pas mus žinomas kaip pjesės apie operos primadoną Mariją Kalas "Meistriškumo pamoka" autorius. Ją Kaune prieš kelerius metus pastatė režisierius Gytis Padegimas. Pjesėje "Frenki ir Džonis" atvirai ir šiek tiek ironiškai kalbama apie vyro ir moters intymius santykius, jųdviejų slapčiausius troškimus, pastangas pažinti ir suprasti vienas kitą. Spektaklis kuriamas jaukioje, kamerinėje teatro scenoje, todėl didžiausias dėmesys skiriamas aktorių vaidybai, psichologiniams niuansams, improvizacijai. Suaugusių žmonių meilės žaidimai, flirtas, bandymas nuslėpti savo tikrąjį veidą atskleidžiami kaip komiškas vyksmas, po kuriuo slepiasi begalinė vienatvė, dvasinio ir fizinio artumo alkis. Kaip teigia režisierė, spektaklis skiriamas visiems, kurie gerdami arbatą seka už lango praslenkančius praeivius, tiems, kurie vakarais vaikštinėja vieniši gatvėmis, vengdami pasukti namų link, kuriuose niekas nelaukia, tiems, kuriems trūksta artumo ir kurie nori pažvelgti į intymiąsias dviejų žmonių santykių puses. Spektaklis pasiilgusiems šiltos, nuoširdžios, bet ne sentimentalios meilės istorijos.

Pavadintas festivalio atradimu

Kauno mažojo teatro repertuare šįmet išlieka ir intriguojantis bei didelio dėmesio sulaukęs režisieriaus Vytauto Balsio spektaklis "Katytė P". Spektaklis, kuriame vaidina vyrai, neseniai dalyvavo tarptautiniame festivalyje "Euro-scene" Leipcige (Vokietija) ir buvo pavadintas festivalio atradimu. Jis rodytas ir Albanijoje, kur greičiausiai nėra viešėjęs nė vienas mūsų šalies teatras. "Spektaklis turi savo žiūrovą. Jis sulaukia įvairių vertinimų. Vieni "Katytę P" vadina sensacinga, kiti - aktualia, svarbia",- sakė A.Baniūnas.

Prieš Kalėdas Mažojo teatro scenoje bus parodytas ir spektaklis vaikams - "Katės namai". Jaunos režisierės Aušros Žukaitės pastatyme gausu spalvingų ir įdomių personažų, kontrastingų situacijų, smagios muzikos, lėlių teatro elementų ir šmaikščių dialogų. Kalėdiniai spektakliai vaikams Mažajame teatre gimsta kasmet.

Premjeros

Kauno mažasis teatras suplanavęs ir kelias premjeras. Po Naujųjų metų daug dėmesio bus skiriama lietuvių dramaturgijai. Teatre ketinama statyti J.Glinskio pjesę "Kas yra Fokas Lyveris, arba Teisėjų nužudymas". Šią pjesę teatro kūrėjai jau įgyvendino įrašydami radijo vaidinimą Lietuvos radijuje. Paskatinti gerų radijo klausytojų atsiliepimų, pjesės personažai nutarė pasirodyti "gyvai" Kauno mažojo teatro scenoje. Taip pat režisierė Agnė Dilytė žada parašyti paaugliams skirtą pjesę ir ją pati režisuoti. "Lietuvoje spektaklių paaugliams labai trūksta. Mes norime bent šiek tiek užpildyti šią terpę",- kalbėjo teatro vadovas.

Šio sezono Mažojo teatro intriga - Vytauto Balsio režisuojamas spektaklis, apie kurį kol kas kalbama tik puse lūpų. "Tai bus desertas žiūrovams. Atskleisti jo nenorime. Tebūnie intriga!" - tvirtino A.Baniūnas.

 
© Kauno mažasis teatras. Visos teisės saugomos.