2017 rugpjūčio 21, Pirmadienis M. Daukšos g. 34, Kaunas


"PONAS K": ŽAIDIMAS, VIRTĘS INTRIGUOJANČIA DRAMA

Autorius: Reda BASAKIRSKAITĖ
Šaltinis: Nemunas, 2005-03-31

Spektaklį "Ponas K" Kauno mažajame teatre režisavo Vytautas Balsys.

Pjesės autorius – sparčiai populiarėjantis vokiečių dramaturgas, už savo kūrinius spėjęs pelnyti ne vieną apdovanojimą.

Spektaklio žanras – socialinis trileris, persipinantis su tragikomedijos ir dramos elementais. Režisieriaus teigimu, šiame pastatyme yra visko: meilės ir neapykantos, džiaugsmo ir kančios, kūrybos ir griovimo. "Dažnai mes net nenutuokiame, kiek švelniame, pažįstamame žmoguje susikaupę agresijos. Tik tuomet, kai jis iškrečia stulbinantį, netikėtą dalyką, imame kalbėti, jog pažįstamas taip pasielgti negalėjo", – spektaklio potekstę apibūdina V.Balsys.

Spektaklyje nuolat žaidžiami suaugusiųjų žaidimai. Tokie, kurie priverčia nustėrti ir krūptelėti iš netikėtumo. "Ponas K" – tai tarsi užkoduotas amžinas žmogaus noras ieškoti intrigų, jo nuolatinė būtinybė rinktis tarp prieštaringų dalykų.

V.Balsys tvirtina, kad "Ponas K" jame gyveno ne vienerius metus: "Spektaklio viziją "parsivežiau" iš Vokietijos prieš kelerius metus. Jis klajojo ir po kitus teatrus, kol visiškai manyje subrendo, susisuko lizdą ir išsiveržė".

Spektaklio siužetas vyksta jaunos poros namuose. Susirinkusi kompanija stengiasi prasiblaškyti įvairiausiais užsiėmimais, kol juokeliai apie nuobodaus bendradarbio lavoną virsta intriguojančia drama. Komiškos situacijos, nesusipratimai ir linksmybės išsklaido personažų nuobodulį, įtraukdami į chaotišką vyksmą ir juos pačius, o žaidimo klausimai "ar aš dar gyvas" bei atsakas "tai priklauso nuo to, kaip pažiūrėsi" tampa pagrindine, kiek detektyvine spektaklio intriga.

Režisierius, kalbėdamas apie spektaklio "Ponas K" gimimą, teigia: "Kurdamas aš vadovaujuosi pjese, o ne ją atpasakoju. Akcentuoju tuos dalykus, kurie man atrodo svarbūs. Kai ką "išbraukiu", kai ką sugalvoju pats. Tai savotiška mano improvizacija". Pasak V.Balsio teigimu, Lietuvos žiūrovui nieko nesako pavadinimas "Ponas Kolpertas". Todėl pastatymą nuspręsta pavadinti taip, kad pačiam teatro gerbėjui dar liktų laisvės improvizuoti. "Raidė "K" gali slėpti daugybę prasmių. Tai domina ir intriguoja", – neabejojo režisierius, kurį išgarsino spektaklis "Katytė P", su malonumu lankomas Lietuvos žiūrovų ir dėmesio susilaukęs Vokietijoje "Euro-scene" festivalyje (Leipcige).

Vaidina aktoriai Lina Kaladytė, Asta Steponavičiūtė, Ramūnas Šimukauskas, Audrius Baniūnas, Donatas Šimukauskas, Mindaugas Bertulis, Saulius Bagaliūnas. Spektaklio dailininkė – Inga Kažemėkienė.

 
© Kauno mažasis teatras. Visos teisės saugomos.