2017 rugpjūčio 21, Pirmadienis M. Daukšos g. 34, Kaunas


M.Valiukas "Barakudų medžioklė ŽALIEMS"

Autorius: Mindaugas Valiukas
Premjera: 2015 m. kovo 13 d.
Rež.: Mindaugas Valiukas

„Barakudų medžioklė ŽALIEMS“ – tai komiška drama su kriminaliniu atspalviu, kurios režisierius ir dramaturgas yra gerai žinomas Mindaugas Valiukas.

Kauno mažojo teatro spektaklis „Barakudų medžioklė ŽALIEMS“ – tai intertekstuali, sąmojinga ir nenuspėjama pasakos apie Raudonkepuraitę variacija su stand up elementais, intriguojanti tvirtai suveržtu, įtampos ir egzistencinės gelmės nestokojančiu siužetu; (ne)rūpestingai žaidžianti kultūrinėmis aliuzijomis ir popkultūros stereotipais. Tai spektaklis apie nesugėbėjimą būti pačiu savimi (vadinasi, - kitokiu, nepatogiu), apie gyvenimo inerciją ir baimę įsiklausyti į savo sielą, apie gyvenimą pagal svetimus standartus ir scenarijus.

Pagrindinis spektaklio personažas Albinas – KITOKS pasakos apie Raudonkepuraitę vilkas. Čia jis – „Vilkų“ gaujos narys, gaujos boso sūnus, bet... pacifistas ir meniškos sielos jaunuolis. Iki ausų įsimylėjęs barakudos tipo (jam atrodo - tobulą) merginą Kanelupę ir atsidūręs pasirinkimo (meilė arba pinigai) kryžkelėje Albinas žengia klaidingu keliu – nuslopina savo vidinį balsą ir renkasi nusikaltimą...

Šiame spektaklyje beveik dešimt skirtingų personažų (pagrindinį veikėją Albiną, „Vilkų“ gaujos narius - Svajką, Houpą, Tomį; sužadėtinę Kanelupę; Raudonkepuraitės prototipą Rozamundą, jos mamą ir močiutę etc.) kuria vienas aktorius, šmaikščiai, nedidaktiškai ir be pagraudenimų „tiriantis“ jaunuolio, tapusio sėkmingo žmogaus įvaizdžio auka, bylą.

Pasak M. Valiuko, spektaklio (anti)herojaus „jaunystės klaida“ - nebrandžios asmenybės archetipas, todėl spektaklis gali būti aktualus įvairaus amžiaus žiūrovams (nes pasirinkimai, dilemos, kazusai ir moralinės / egzistencinės kryžkelės yra kone privaloma mūsų gyvenimo dalis), nors pagrindinis jo adresatas - vyresnysis paauglys ir šmaikštus bei linksmai nusiteikęs suaugęs.

M. Valiuko kūrybinė biografija spalvinga ir „įvairiažanrė“: jis yra išleidęs 4 knygas (poezija, dramaturgija) ir autorinių dainų kompaktinę plokštelę „Be pavadinimo“. Parašė scenarijų įvairius kino apdovanojimus pelniusiam trumpametražiam filmui „Pašteto brolija“. 2008 m. M. Valiukas pateko tarp pretendentų tapti geriausiu Lietuvos teatro menininku „Ausinio scenos kryžiaus“ geriausio nacionalinės dramaturgijos autoriaus nominacijoje. Nemažai spektaklių pagal savo pjeses M. Valiukas yra režisavęs Klaipėdos vaikų ir jaunimo teatre „Aušra“, o platesnei teatrinei bendruomenei kaip dramaturgas ir režisierius M. Valiukas prisistatė 2010 m. „Menų spaustuvėje“ vykusiame debiutų festivalyje „Tylos!“ su spektakliu-tragikomiksu „Trintukas“ (spektaklis atsirado 2009 m. „Menų spaustuvės“ jaunųjų scenos menininkų programos „Atvira erdvė“ rėmuose).

Žiūrovų atsiliepimai:

"“Prancūziškai” lengvas ir žavingas, tikslaus, intelektualaus, labai aukštos kokybės humoro standupas-monospektaklis, kuriuo dramaturgas ir režisierius M. Valiukas pateisina savo pavardę. Rekomenduojama pažangiam jaunimui."

Aktorė Valda Bičkutė

"Čia surinkti konkretūs psichai. Jeigu esat normalūs, tai tikrai esat pajautę, kad jumyse yra kažkas, ko jūs nenorėtumėt apie save sužinot. Ir šitam spektakly jūs gausit tai be jokių pastangų, priešingai, jūs visą laiką žvengsit, žvengsit, o paskui tik pyst, ir nueis pagaugai. Nes staiga juokai taps nebejuokingi. Aristotelis ta vadina katarsiu."

Rašytojas, literatūrologas Rimantas Kmita

"Barakudų medžioklė žaliems“ yra fiesta ir fejerija. Stand-upas ir snapchatas. Fontanai pokštų, juokų ir sentencijų. Ironijos ir džiaugsmo. Pasiimkit nosinaičių. Spektaklis, po kurio vis tiek reikės šluostytis ašaras. Kai kam – nuo nesulaikomo juoko, kai kam – iš gėdos, kad nieko nesuprato. Skanaus, žalieji. Būsite sumedžioti ir jūs."

Poetas, filosofas Liutauras Degėsys

Dramaturgas, režisierius ir scenografijos sumanytojas – Mindaugas Valiukas

Vaidina – Lukas AlsysNuotraukos

bar fot 4.JPG barak fot 6.JPG barakudos foto 2.jpg P1070929.JPG P1070960.JPG P1070988.JPG P1080006.JPG P1080023.JPG P1080033.JPG
 
© Kauno mažasis teatras. Visos teisės saugomos.