2017 rugpjūčio 21, Pirmadienis M. Daukšos g. 34, Kaunas


Mažoje scenoje vaidins ir didelės žvaigždės

Autorius: Vėjūnė Inytė
Šaltinis: Laikinoji Sostine, 2012-02-04

Kauno mažajame teatre pirmąjį spektaklį sukūrusiam vilniečiui režisieriui Artūrui Žukauskui buvo svarbu prabilti apie melą šeimoje ir visuomenėje. Tai padaryti jam padėjo dramos scenos žvaigždės.

Vasario 10-ąją Kauno mažajame teatre vyks spektaklio „Sesuo“ premjera.

Vaidinimą pagal šiuolaikinio italų kilmės amerikiečio dramaturgo Mario Fratti pjesę pastatė vilnietis režisierius A.Žukauskas.

37 metų režisierius žinomesnis kaip įvairių televizijos laidų kūrėjas.

Penketą metų dirbo įvairių Lietuvoje filmuotų užsienio juostų režisierių asistentu. Yra pastatęs ir spektaklių.

A.Žukauskas pasakojo, kad kai prieš keletą metų į jo rankas pateko M.Fratti pjesė „Sesuo“, ėmė ieškoti kamerinės scenos.

„Esu pažįstamas su Kauno mažojo teatro direktoriumi Audriumi Baniūnu. Sužinojęs mano planus, jis pakvietė spektaklį kurti savo teatre. Ši scena tikrai pasirodė labai tinkama, aktoriai gali intymiai, veidas į veidą bendrauti su žiūrovais“, – apie tai, kaip atsidūrė Kaune, pasakojo režisierius.

Pjesėje „Sesuo“ gvildenamas vienos šeimos narių – motinos, sūnaus ir sesers – melas vienas kitam.

„Gyvenimo rutina įvelia į begalinį melo, pagiežos, veidmainysčių ratą, kurį sunku sustabdyti.

Melas suskaldo šeimą. Tačiau kiekvieno žmogaus gyvenime išaušta diena, kai tiesos poreikis tampa svarbiausiu dvasinio ieškojimo keliu. Ateina atgailos ir laisvo gyvenimo akimirka“, – apie dramaturgijos kūrinį pasakojo režisierius.

Pjesę A.Žukauskas sakė pasirinkęs todėl, kad melas įsigalėjęs mūsų visuomenėje ir kalbėti apie jį bei jo keliamas problemas jam pasirodė aktualu.

Naujajame spektaklyje vaidina dvi scenos žvaigždės Eglė Mikulionytė ir Doloresa Kazragytė. Greta jų vaidmenį sukūrė ir jaunosios kartos aktorius Rokas Petrauskas.

„Pjesė tarsi labai paprasta, tačiau gilindamasis į ją pastebi, kad į šį kūrinį sudėtos visos antikinės tragedijos. Tai ir „Karalius Edipas“, ir „Elektra“, yra ir „Kaligulos“ bruožų. Atrodo, paprasti, besikartojantys sakiniai. Bet iš tiesų spektaklyje vyksta esminių dalykų aiškinimasis“, – sakė dukters Rozanos vaidmenį „Seseryje“ sukūrusi E.Mikulionytė.

 
© Kauno mažasis teatras. Visos teisės saugomos.