2017 rugpjūčio 21, Pirmadienis M. Daukšos g. 34, Kaunas


Mario Fratti SESUO

Autorius: Doloresa Kazragytė ir Eglė Mikulionytė spektaklyje
Rež.: A.Žukauskas

Pagrindinius vaidmenis atlieka:

Scenos primadona Doloresa Kazragytė

Auksinio scenos kryžiaus laureatė Eglė Mikulionytė

Rokas Petrauskas išrinktas RYŠKIAUSIU JAUNUOJU AKTORIUMI, DALIOS TAMULEVIČIŪTĖS profesionalių teatrų festivalyje Varėnoje už vaidmenį spektaklyje

Spektaklio veikėjai kovoja su pasąmonėje slypinčiais troškimais ir bejėgiškumu. Už banalių pokalbių apie vyrų ir moterų skirtumus slepiasi meilės prigimties ir savasties paieškos. Spektaklio režisieriaus Artūro Žukausko teigimu, „kiekvieno žmogaus gyvenime yra akimirksnis, kada tiesos poreikis tampa svarbiausiu dvasinio ieškojimo keliu. Gyvenimo rutina įvelia į begalinį melo, pagiežos, veidmainysčių ratą, kurio kartais net negalime sustabdyti - gėdijamės. Tačiau tereikia vieno žmogaus begalinio noro, vienos akimirkos gyvenime, kai tiesa sustato viską į savo vietas – ateina atgailos ir laisvo kvėpavimo akimirka“.

Spektaklyje nuosprendžio teisė, tarsi prisiekusiųjų teismui, paliekama žiūrovams - nuteisti negalima pasigailėti. Kiekvienoje šeimoje yra paslaptis, kuri apsprendžia žmogaus likimą.

Simpatingos ir jaunatviškos motinos paveikslą kurti režisierius patikėjo visiems puikiai pažįstamai aktorei D. Kazragytei, nors įkalbėti kituose teatruose atsisakančią vaidinti scenos senbuvę nebuvo lengva. Aktorę sudomino pjesės paslaptingumas, tragišku mazgu keistai susipynusi šeimos istorija, kurią narplioti buvo labai įdomu.

Režisierius A.Žukauskas spektaklyje vaidinti pakvietė ir OKT, Kauno dramos teatre, Lietuvos nacioliniame teatre dirbančią aktorę E. Mikulionytę, 2011 metais apdovanotą už geriausią moters vaidmenį Auksiniu scenos kryžiumi. Aktorė atlieka epizodinį, tačiau ryškų dukters Rozanos vaidmenį. Iš pažiūros stipri, emancipuota, net vulgari moteris provokuoja nepaaiškinamą jaunėlio brolio pavydą, tačiau spektaklį vienijanti paslaptis verčia ją atsisakyti teisės į visavertį gyvenimą.

Spektaklyje aktualizuojama Vakarų pasaulio asmenybės degradacija, bedvasė kapitalistinė aplinka, prarastos vertybės. Šeimos charakterių skirtumai dažnai salėje palydimi juoku. Komizmą sustiprina dinamiškas D. Kazragytės ir R. Petrausko personažų duetas, išryškinęs ne tik kartų skirtumų stereotipus, bet ir leidęs žiūrovui spektaklyje atpažinti savo problemas.

Spektaklio kulminacija – motinos ir dukters susidūrimas. Vienintelė priemonė atsikratyti kaltės ir gėdos naštos – pasakyti tiesą sau ir kitiems. Melas supriešina šeimą, herojai nebemoka ir nebegali atvirai bendrauti, išsiveržia pasąmonėje slypinčios tamsiosios jėgos. Trumpa, bet skausminga tiesos akimirka išlaisvina personažus. Spektaklio žodžiai slepia esmingas mūsų dienų dvasines problemas.

Spektaklis, meistriškai ir gyvai demaskuoja šiuolaikinės visuomenės ir individo problemas. Režisierius – Artūras Žukauskas, kompozitorius – Antanas Jasenka, scenografija, kostiumai – Neringa Keršulytė, iš anglų kalbos vertė Asta Sabaliauskaitė

Vaidina: Doloresa Kazragytė, Eglė Mikulionytė, Rokas Petrauskas

N-16Nuotraukos

sesuo3.jpg 00509_20120126.jpg 00561_20120126.jpg 00569_20120126.jpg 00164_20120126.jpg 00700_20120126.jpg 00406_20120126.jpg
 
© Kauno mažasis teatras. Visos teisės saugomos.