2017 rugpjūčio 21, Pirmadienis M. Daukšos g. 34, Kaunas


REZERVATAS

Autorius: Gintaras Grajauskas
Rež.: Alius Veverskis

Gintaras Grajauskas – žinomas poetas, eseistas, dramaturgas, prozininkas, dainų autorius ir atlikėjas. Pasitelkdamas naujosios dramaturgijos priemones, rašytojo intuiciją ir humorą, G. Grajauskas pjesėje „Rezervatas“ modernizuoja asmenybės ir lietuviškojo identiteto temas. Pjesė, parašyta Ajovoje, JAV (2003m.), pristatyta Avinjono teatro festivalyje Prancūzijoje.

Pjesėje veikia tariami indėnai, lyg ir tikrame indėnų rezervate Ajovos valstijoje Amerikoje. Tačiau šie indėnai panašesni į „indėnaujančius“ lietuvius, pakliuvusius į modernėjančio pasaulio įtaka, kuriame ir kuriasi jų rezervatas. Dramaturgas G. Grajauskas teigia, jog pjesė yra apie rezervatą žmonių galvose, nes rezervato sąvoka, anot jo, yra ne tik geografinė - tai labiau dvasinė žmogaus būsena.

Anot režisieriaus: „Spektaklyje modernus, skubantis, dirbtinas ir plastikinis pasaulis priešinamas su „tikrųjų vertybių“, „praeities dvelksmo“ ilgesiu. Nostalgiškai ilgimasi praėjusio laiko iliuzijos, kuri tėra fantazija...“. Spektaklis iškelia individo tapatybės, atsiribojimo ir laisvės temas šiuolaikiniame pasaulyje.

Gal ilgesys tėra tik maloni būsena, kai ilgimasi ne kažko konkretaus, o paties ilgesio? Gal tai tėra tik bėgimas nuo dabarties?

PREMJERA gegužės 04 d. 18 val. Kauno Mažajame Teatre!

Vaidina: Jonas Baranauskas, Mindaugas Ancevičius, Raimonda Kimbraitė, Kęstutis Bručkus, Kastytis Miliauskas, Leonas Blėdis, Mindaugas Jocys

Režisierius: Alius Veverskis

Dailininkė: Adelė Požėlaitė

Kompozitorius: Jonas JurkūnasNuotraukos

1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG 7.JPG 8.JPG 9.JPG
 
© Kauno mažasis teatras. Visos teisės saugomos.