2017 rugpjūčio 21, Pirmadienis M. Daukšos g. 34, Kaunas


Spektaklį "Mylimiausi" stebės ir pjesės autorė

Autorius: Šarūnė Kutinskaitė
Šaltinis: Kauno diena, 2010-06-15

Šiandien Kauno mažojo teatro scenoje – išskirtinė spektaklio"Mylimiausi" premjera. Žiūrovų salėje sėdės pati pjesės autorė Laura de Weck.

Pažintį vadina lemtinga

Praėjus daugiau nei metams po pažinties su šveicarų aktore ir dramaturge L. de Weck, Vytautas Balsys judviejų susitikimą vadina lemtingu atsitiktinumu. "Hamburgo teatrų festivalyje susitikome visai netikėtai, – pažinties pradžią prisiminė kaunietis teatro režisierius. – Maloni, paprasta, patraukli moteris. Bendravome taip, lyg būtume seni bičiuliai, o išties ji – tikra žvaigždė."

Dramaturgė augo Paryžiuje, Hamburge ir Ciuriche. 2005-aisiais baigė Ciuricho teatro ir muzikos menų akademiją, po dvejų metų pradėjo dirbti Hamburgo "Schauspielhaus" teatre.

Išgirdę L. de Weck, garsaus publicisto Rogerio de Wecko dukros, pavardę ir žvilgtelėję į jaunos merginos pasiekimų sąrašą, V.Balsio bičiuliai aiktelėjo iš nuostabos. Todėl dabar menininkas ypač džiaugiasi prisikalbinęs pasaulinio lygio šveicarų dramaturgę bendram darbui.

"Ne paslaptis, kad "Mylimiausi" Laurai atnešė didelę sėkmę", – už kolegę džiaugėsi V.Balsys.

Pjesės "Mylimiausi" premjera įvyko 2007 m. kovo 29 d. Bazelio nacionaliniame teatre. Tąkart spektaklį pastatė šveicarų teatro veteranas – 78-erių Bazelio nacionalinio teatro režisierius Werneris Duggelinas. Pagal šią pjesę spektakliai jau sukurti Sankt Peterburgo, Varšuvos, Paryžiaus ir daugelyje kitų didžiųjų Europos scenų. Balandžio viduryje lietuviškąjį pastatymą išvydo ir Kauno publika.

SMS žinučių karta

Savo pirmojoje pjesėje "Mylimiausi" dramaturgė piešia neįtikimai greitą ir ritmingą šiuolaikinės kartos, kuri trokšta naujų išgyvenimų ir meilės, portretą. Pjesėje gausu užslėpto išprususiai, inteligentiškai visuomenei suprantamo humoro ir lengvos ironijos. Pro paviršutinišką personažų bendravimo žavesį prasiskverbia likimo nuopuoliai ir bedugnės grėsmė.

"Spektaklyje susipina klasika ir šiuolaikiškumas – du tarp savęs susisiejantys indai. Jei tiksliau, šis spektaklis yra apie trumpųjų žinučių – SMS – kartą", – aiškino režisierius.

Spektaklio herojai, pasak jo – šiandieninis jaunimas: studijuojantis, siekiantis įgyvendinti savo svajones ir vizijas. Tai būsimi medikai, teisininkai, filosofai, aktoriai, patikintys savo jausmus, emocijas, meilės prisipažinimus šiuolaikinėms technologijoms. "Tai trumpųjų žinučių karta, statanti telefono ekrano bažnyčią.Trumposios žinutės – jų maldos, rūpesčiai, iliuzijos ir troškimai. Virtualios realybės ir rūsčios gyvenimo tikrovės konfliktas", – kalbėjo V.Balsys.

Jaunuosius herojus Mažojo teatro scenoje įkūnijo aktoriai Saulius Bagaliūnas, Remigijus Endriukaitis, Joana Gimberytė-Juronė, Edita Niciūtė, Miglė Pauliukaitytė, Ramūnas Šimukauskas.

Visi spektaklio herojai ieško pastovumo, nors lengvai pasiduoda akimirkos saldumui ir užsimiršimui. "Kuo daugiau patiri – tuo daugiau turi", – vienos spektaklio herojės devizą atkartojo režisierius. Tokia jaunimo nuomonė, jo manymu, yra šiandieninės žmogaus tragedijos ašis, apie kurią ir sukasi visas spektaklio veiksmas.

Bendraus su publika

Mačiusieji spektaklį neabejoja: L. de Weck ir V.Balsio duetas šaunus, o jų darbas – išties sėkmingas. Per premjerą salė buvo sausakimša, o dabar, sužinoję apie pjesės autorės viešnagę Lietuvoje, žiūrovai vėl užgulė kasas. Dalis teatro gurmanų dėl L. de Weck į Kauną žada atkeliauti iš sostinės – pabendrauti, pasidalyti įspūdžiais, sužinoti jos sėkmės receptą. "Vakaruose pasisėdėjimai po spektaklio su aktoriais, režisieriumi arba pjesės autoriumi – įprastas reiškinys. Tik pas mus pradžia. Bandysime pralaužti ledus – panašius vakarus rengti dažniau", – užsiminė režisierius.

 
© Kauno mažasis teatras. Visos teisės saugomos.