2017 rugpjūčio 21, Pirmadienis M. Daukšos g. 34, Kaunas


EMIGRACINĖ TEMATIKA IR ŠOKIAI

Autorius: Vaida Milkova
Šaltinis: KAUNO DIENA, 2008 - 12 -27

Pasiilgusieji teatro dvasios tarpušvenčiu gali suspėti į dvi premjeras: Kauno mažajame teatre (KMT) – dramos, Kauno valstybiniame dramos teatre (KVDT) – šokio ir muzikos spektaklius.

KMT siūlo spektaklį šiek tiek šventine, bet iš esmės – emigracine tematika "Su Naujaisiais metais, Ana!" Jaunas, bet Mažajame teatre jau išbandytas režisierius Darius Rabašauskas vienos dalies spektaklį pastatė pagal serbės Biljanos Srbljanovič pjesę "Belgrado trilogija."

Scenoje – būrelis jaunų serbų, pasklidusių po visą pasaulį, rengiasi sutikti Naujuosius metus. Vieniems jų sekasi labai gerai, kiti – tiesiog sutrikę, bet vaidina prieš likusiuosius gimtinėje ir prieš save, treti siekia naudos, o dar kiti – dėl nieko nesuka galvos. Bendražmogiškos tendencijos, išryškėjančios emigracijoje, – nesvarbu, ar jie serbai, ar – lietuviai. Trys gyvenančiųjų emigracijoje istorijos, atveriančios prieštaringas gyvenimo ne tėvynėje realijas, spektaklyje pateikiamos per humoro ir lengvos ironijos prizmę.

Žiūrint spektaklį iš pradžių kiek trikdo tai, kad tie patys aktoriai vaidina kelis personažus. Kai žiūrovas tai suvokia ir įsijaučia į tokio "sceninio žaidimo" taisykles, gali juoktis ir nubraukti ašarą atpažinęs nesumeluotas gyvenimiškas situacijas.

Drąsią pretenziją į miuziklą KVDT pristato šokių studija "F.U." Remdamasis kino chuliganų Roberto Rodriguezo ir Quentino Tarantino filmo "Nuodėmių miestas", sukurto kaip kriminalinis komiksas, stilistika ir šiek tiek – siužetu, šokių studijos įkūrėjas ir idėjinis vadas Kęstutis Baranauskas su Olegu Staniulioniu teatro scenoje pristato "Privataus seklio istoriją".

Taikydami į klasikines retro miuziklų "Čikaga" ir "Kabaretas" tradicijas, autoriai įpučia naujų vėjų į muzikinę ir choreografinę miuziklų stilistiką. Šiame nežinia kuriam scenos žanrui priskirtinam vaidybos, šokio ir muzikos spektaklyje akustiniai instrumentai derinami su elektrinėm gitarom bei sintezatoriais, o gatvės šokių, hiphopo, breiko elementai atsiranda šalia klasikinio ir džiazinio šokio stilių. Scenoje skambės ir dainos iš naujos grupės "F.U. angels" albumo, pasirodysiančio po Naujųjų metų.

"Miuziklas patenkins lūkesčius tų, kurie ieško kažko naujo ir netikėto. Bus šokio, muzikos, bus akrobatinių triukų ir vaidybinių scenų", – intrigavo K.Baranauskas.

Su teatru, kurio scenoje išvysime spektaklį, jį sieja tik aktorius Ridas Žirgulis. Jo parašyti ir įgarsinti tekstai skamba visame spektaklyje.

Meilė, išdavystė, pinigai, intrigos, nusikaltimai – tokios realijos atsiskleis privataus seklio Lu istorijoje, kuris šokio ir muzikos kalba seks žmones, rinks įkalčius, ir, apakintas meilės kerų, pajus išdavystę.

 
© Kauno mažasis teatras. Visos teisės saugomos.