2017 rugpjūčio 21, Pirmadienis M. Daukšos g. 34, Kaunas


Drąsų ir atvirą spektaklį „Katytė P“ vokiečiams pristatę Kauno mažojo teatro artistai sulaukė vietinės publikos pripažinimo

Autorius: Tomas Grigalevičius
Šaltinis: 15 min, 2008-11-11

Su Kaunu jau beveik 20 metų draugaujančios Lipės apskrities mieste Detmolde penktadienį vaidintas režisieriaus Vytauto Balsio pastatytas spektaklis „Katytė P“ sulaukė didžiulio vietinių žiūrovų susidomėjimo – 74 tūkst. gyventojų turinčio miesto teatro salė buvo kone sausakimša.

Pagal Eve Ensler pjesę „Vaginos monologai“ pastatytame, tik suaugusiems skirtame spektaklyje vaidinantys aktoriai vaidino lietuviškai, o tekstas į vokiečių kalbą buvo verčiamas virš scenos pakabintame ekrane. „Teatralai, vykdami vaidinti į kitakalbę šalį, visada pavydi baleto šokėjams, muzikams ir kitiems artistams, nes jų menas nėra verbalinis. O teatras turi tą ribą – žodį, kurį peržengti labai sudėtinga“, – teigė aktorius Saulius Bagaliūnas, prisipažinęs, jog prieš kitakalbiams vaidintą spektaklį visas teatro kolektyvas nejuokais jaudinosi.

Publika buvo labai inteligentiška, suprantanti. Salė reagavo taip, kad atrodė, jog ten sėdi lietuviai. Mums pavyko perteikti tą įspūdį, kuriuo teatras ir yra gyvas, – po spektaklio kalbėjo režisierius Vytautas Balsys. – Ir man, ir aktoriams tai buvo lyg premjera, nes buvo vaidinama kitos kultūros, kito mentaliteto žiūrovams. Jautėsi, jog tas supratimas vyksta ne tik kalbos lygyje, tačiau ir kažkokiame aukštesniame“.

Intriguojantis Kauno mažojo teatro spektaklis „Katytė P“ užsienyje vaidintas jau ketvirtąjį kartą.

Teatro direktorius Audrius Baniūnas, šiame spektaklyje atliekantis vieną iš vaidmenų, tvirtino, jog aktoriams kūrybinės išvykos į kitas šalis yra gyvybiškai svarbios. „Tai yra integravimasis į Europinę teatrinę kultūrą. Juk visada yra noras parodyti, ką mes Lietuvoje turime ir kuo gyvename. Neužsidarai savo kiaute, o stengiesi plačiau pasižiūrėti į gyvenimą. Be to, labai svarbus dalykas yra tai, jog savo išvykomis mes atstovaujame Kaunui“, – sakė A.Baniūnas.

 
© Kauno mažasis teatras. Visos teisės saugomos.