2017 rugpjūčio 21, Pirmadienis M. Daukšos g. 34, Kaunas


PREMJERA IR ŠOKIRUOJA IR LINKSMINA

Autorius: Rūta Kanopkaitė
Šaltinis: Kauno diena, 2007-11-16

Pirmieji žiūrovai jau matė vakar, o kitų šiandien laukia susitikimas su grotesku "Septyniolika". Mažojo teatro scenoje jį pagal Mindaugo Valiuko pjesę pastatė režisierė Edita Prakuliauskaitė - Milinienė.

"Šiuo spektakliu, prasidėsiančiu netradiciniu laiku - devintą valandą vakare, siūlome neįprastą savaitgalių praleidimo būdą jaunimui:eiti ne į barą, o į "naktinį teatrą". Savo forma ir tematika ši premjera irgi labiau orientuojasi į jaunesnę, nekonservatyvią publiką. Spektaklyje "Septyniolika" atvirai prabylama apie žmogaus žiauumo fenomeną", - sako Mažojo teatro direktorius Audrius Baniūnas.

Spektaklis prasideda dviejų personažų (aktoriai Arūnas Žemaitaitis ir Evaldas Leskauskas) atsitiktiniu susitikimu ir absurdo teatro principais grįstu bendravimu. Personažai apsikeičia savo įvaizdžiais, kažkieno primestais ar pačių klaidingai susikurtais, ir įsivaizduoja atradę savąjį "aš". Tačiau sykiu jie tampa vienas nuo kito priklausomi, o vėliau abu pasidaro tarsi vieno žmogaus vidinėmis kaukėmis. Vienas nori žudyti, tačiau neturi fantazijos tai daryti išradingai, kito polėkis naujiems smurtavimo būdams kur kas stipresnis, tačiau nėra ryžto jį realizuoti.

"Groteskiškų žudymo fantazijų, Motinos(aktorė Lijana Bakevičiūtė) pasakojimo apie tariamą savo sūnaus nužudymą nereikėtų suprasti pažodžiui. Tai dramaturgo ir spektaklio statytojų bandymas išsiaiškinti , kas ir koks yra žmogus. Nemanau, kad toks spektaklis depresiškai prislegia, inspiruoja ar skatina agresiją. Greičiau jis šokiruoja ir prajuokina", - teigia A.Baniūnas.

Pjesės autorius M.Valiukas, baigęs lietuvių filologijos ir režisūros studijas Klaipėdos universitete, iki šiol buvo žinomas kaip poetas, išleidęs 3 poezijos rinkinius. "Septyniolika yra jo debiutas dramaturgijoje.

 
© Kauno mažasis teatras. Visos teisės saugomos.