2017 rugpjūčio 21, Pirmadienis M. Daukšos g. 34, Kaunas


SEPTYNIOLIKA

Autorius: Mindaugas Valiukas
Premjera: 2007 m. Lapkričio 15 d.
Rež.: Edita Prakuliauskaitė – Milinienė

Pjesės "17" autorius M.Valiukas, baigęs lietuvių filologijos ir režisūros studijas Klaipėdos universitete, iki šiol buvo žinomas kaip poetas, išleidęs 3 poezijos knygas. Šįkart jis debiutuoja kaip dramaturgas Kauno Mažajame teatre.

Mindaugo Valiuko "17" - intelektuali ir, kaip pats autorius juokauja, "supainiota " pjesė, visų pirma patraukli savo kalbine stilistika - lengva žodžių, prasmių ir dviprasmybių žaisme, poetiniu subtilumu.

Daugiasluoksnė, labai šiuolaikiška ir aktuali pjesės tematika, skaitant ir interpretuojant atsiverianti palaipsniui, lyg atidarytum vienas duris, po to kitas ir dar...ir vingrus slapukaujantis siužetas, fragmentiškai įgaunantis tai absurdo "belaukiančiųjų godo", tai komiškai įmantraus detektyvo ar mistinio, juoką keliančiais siaubais apkaišyto trilerio (o gal pasakos?), bruožų.

Spektaklis prasideda dviejų personažų atsitiktiniu susitikimu. Po pirmų bendravimo akimirkų pasirodo, kad vienas, „atpirkimo ožys“, yra drąsus ir sugeba muštis, kitam labiau patinka būti žeminamu ir mušamu. Taip personažai apsikeičia savo įvaizdžiais, savo vaidmenimis, kažkieno gyvenime primestais ar pačių klaidingai susikurtais, ir įsivaizduoja atradę savąjį „aš“. Tačiau sykiu jie tampa vienas nuo kito priklausomi.

Vėliau spektaklyje abu personažai tampa tarsi vieno žmogaus vidinėmis kaukėmis.

Spektaklio erdvė ir laikas - suakmenėjusi, laiko dulkėmis užnešta aštunto, devinto dešimtmečio groteskiška vaikystės panorama, išnyranti iš prisiminimų senu "VEF" aparatu, "Šileliu", vaikų darželių ir kiemų "estetikos" detalėmis: iki pusės įkastų į žemę padangų ar vis dar daugiafunkciniu metaliniu karkasu-karstykle...

Spektaklis šokiruoja, stebina ir kartu linksmina.

Vaidina: Arūnas Žemaitaitis, Evaldas Leskauskas, Lijana Bakevičiūtė

Režisierė: Edita Prakuliauskaitė-Milinienė

Dailininkas: Artūras Šimonis

Kompozitorius: Vilius AnčerisNuotraukos

septyniolika6.jpg septyniolika7.jpg septyniolikadar.jpg septyniolika2 septyniolika4 sumazinta_3.jpg sumazinta_1.jpg
 
© Kauno mažasis teatras. Visos teisės saugomos.