2017 rugpjūčio 21, Pirmadienis M. Daukšos g. 34, Kaunas


KLASIKINĖ PJESĖ VIS DAR NEPRARADO AKTUALUMO

Autorius: Vėjūnė INYTĖ
Šaltinis: Lietuvos rytas, Laikinoji sostinė 2006-10-12 Nr.234

Kauno mažajame teatre spalio 12 ir 13 dienomis, ketvirtadienį ir penktadienį, vyks pirmoji šio sezono premjera. Režisierius Vytautas Balsys pastatė spektaklį "Lėlių namai" pagal Henriko Ibseno pjesę.

"Man klasikinė pjesė pasirodė įdomi tuo, jog joje kalbama apie žmonių kaukes. Laikai keičiasi, bet kiekvienas metas turi savo kaukes ir lėlės",- kodėl pasirinko "Lėlių namus", pasakojo režisierius.

V.Balsys įsitikinęs, jog šiandien egzistuoja moters grožio, tobulos figūros kultas. Vyrui yra tapę "lygiu" turėti idealių formų moterį, pamirštant jos asmenybę. Moterims svarbu turėti turtingą, visuomenėje garsų partnerį, nepaisant to, jog greta jo moteris bus tik lėlė.

Spektaklyje veiksmas virsta detektyvine istorija. Pjesės herojė Nora vardan šeimos pilnatvės ir iš meilės vyrui suklastoja parašą. Klastotė padeda jos vyrui Torvaldui Helmeriui tapti banko valdytoju. Tai - išsipildžiusi Noros svajonė.

Turtas ir prestižinė padėtis visuomenėje išprovokuoja aplinkinių reakciją.

Atskleisti Noros poelgį ir demaskuoti ją stengiasi geriausias bičiulis daktaras Rankas. Nora žino, jog pašto dėžutėje jau guli laiškas, atskleidžiantis jos poelgį. Herojė, tapusi nusikaltėle, laukia vyro reakcijos. Ji tikisi kalėdinio stebuklo, kad vyras taip pat pasiaukos dėl jos ir sumokės už jos poelgį.

Režisierius sakė, jog jam buvo įdomu gilintis į šiuolaikinio žmogaus kovą už vietą po saule bei saviapgaulės problemą.

Spektaklyje vaidina aktoriai Lina Kaladytė, Ramūnas Šimukauskas, Saulius Bagaliūnas ir Asta Steponavičiūtė.

Kostiumus ir scenografiją, kurioje atsispindi šiuolaikinio gyvenimo simboliai, kūrė dailininkė Inga Kažemėkienė.

 
© Kauno mažasis teatras. Visos teisės saugomos.