2017 rugpjūčio 21, Pirmadienis M. Daukšos g. 34, Kaunas


MAŽAJAME TEATRE - PJESĖ IŠSISKYRĖLIAMS

Autorius: Markas ZINGERIS
Šaltinis: Lietuvos rytas, 1996-11-12

Kauno mažojo teatro repertuaras nūnai ne toks ir mažas - vakar vakare norvegų kilmės Maskvos teatro instituto diplomantas Yngve Sundvoras pristatė kauniečiams spektaklį, sukurtą pagal amerikiečių autoriaus pjesę "Liūdna baladė apie Johny Rebą ir jo gražiąją žmoną Ceceliją". Be šio naujojo spektaklio, šį sezoną publika matys ir praėjusiais metais pastatytus - "Sveiki atvykę į Paryžių", "Pelikanas" (pagal Strindbergą), A.Čechovo "Mažąsias komedijas" ir "Nuotraukas iš seno albumo".

Kaip ir "Nuotraukose iš seno albumo", naujame spektaklyje gros "Airijos" muzikantai. Pasak režisieriaus Yngvės Sundvoro, gyvenančio Kaune jau keli mėnesiai ir statančio Dramos teatre B.Brechto "Operą už tris skatikus", jo spektaklis Mažajame teatre - tai kažkas tarp kadaise madingo hepeningo ir amerikietiškojo road movie - filmo, kurio siužetas rutuliojasi kelyje. "Tai buvo monologas su gitara, aš pabandžiau tai, kas vyksta, parodyti teatro priemonėmis. Man, be to, buvo smagu pasitelkti garso ir muzikos efektus",- sakė Yngvė.

O Rytis Račkauskas, atvežęs teatrui šią pjesę iš Čikagos ir atliekantis pagrindinį vaidmenį, pridūrė, jog jis parinkęs šią medžiagą kaip tik todėl, kad "Baladėje..." keliamos problemos yra aktualios ir Lietuvai. Jis turįs 26-27 metų bičiulių, kurių šeimos naujaisiais laikais suiro, o pjesė yra apie išsiskyrėlius. Esą šio projekto idėja gimė prieš keturias savaites, "kai keturi žmonės iš skirtingų pasaulio šalių susitiko prie vieno stalo" ir nusprendė, kad gali daryti kažką daugiau, negu vien gerti alų kartu.

Darius Straigis, sumanymo vadovas, kadaise "Sename stalčiuje" surengęs daugiau kaip šimtą kultūros renginių, remiamas Kaune gimusio dano Ebbe Flatau "Coca-cola" ir kitų margaspalvių firmų, sėkmingai perkėlė šį projektą į Mažojo teatro sceną.

Čikagoje ši pjesė 1995 metais buvo suvaidinta Lunar Cabaret teatre. Tame pačiame mieste gyvena ir jos autorius, trisdešimt penkerių metų Scottas Turneris, nuo 1988 m. JAV parašęs ir pastatęs septynias pjeses. Kauniečių spektaklyje Johny Rebą (Rytis Račkauskas), "inspiruotas viskio ir savo didvyriško įvaizdžio", važinėja po Mažojo teatro sceną ant išmarginto šaldytuvo, kuriam lemta reprezentuoti amerikinį sunkvežimį, ir sutinka kely savo gražiąją žmoną Ceciliją (Jovita Groblytė). Kas bus vėliau, pamatys tie, kurie poryt ateis į premjerą.

 
© Kauno mažasis teatras. Visos teisės saugomos.