2017 rugpjūčio 21, Pirmadienis M. Daukšos g. 34, Kaunas


MAŽOJO TEATRO ARTISTAI RADO DRAUGŲ LENKIJOJE

Autorius: Vėjūnė INYTĖ
Šaltinis: Lietuvos rytas, 2006-04-25

Kauno mažojo teatro kolektyvas gastroliavo Lenkijoje. Teatro meno vadovas Vytautas Balsys sakė, jog mūsų miesto atstovai ne tik pristatė lenkams Lietuvos kultūrą, bet ir užmezgė bendradarbiavimo ryšius, kurių vaisių ilgai laukti nereikės.

Lenkų delegacija iš Varšuvos Belanų seniūnijos prieš kurį laiką lankėsi Kaune ir matė Mažojo teatro spektaklius. Susižavėję aktorių darbu, kaimynai pakvietė kauniečius suvaidinti populiariausią teatro spektaklį "Ponas K" savo kultūros centre.

Pažintis su lenkais įvyko kaunietės Aleksoto seniūnės Liukrecijos Navickienės pastangomis.

Seniūnė vadovavo ir kauniečių delegacijai, gastroliavusiai Lenkijoje.

V.Balsys sakė, jog Lenkijos sostinės Belanų seniūnijos kultūros centro darbuotojai ne tik rūpinosi kauniečių gastrolėmis.

Artistai liko sužavėti nuoširdaus lenkų dėmesio, surengtų ekskursijų, Varšuvos komedijos teatro, gyvenimo sąlygomis.

Mažojo teatro artistai dalyvavo ir oficialiame Varšuvos Belanų seniūnijos burmistro Maciejaus Wieskowskio priėmime. Lenkai domėjosi Mažuoju teatru, Kauno kultūriniu gyvenimu, galimybėmis bendradarbiauti. Dar įspūdingesnis buvo priėmimas Lietuvos ambasadoje Varšuvoje.

Kultūros atašė Jurgis Giedrys kauniečiams parodė atnaujintas Lietuvos ambasados Lenkijoje patalpas,įsikūrusias priešais Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadą. Lietuvos atstovybėje veikia Lietuvos instituto informacijos centras. Informacijos centras ir išplatino žinią apie Mažojo teatro gastroles.

Didžioji dalis kauniečių spektaklio žiūrovų buvo lenkų studentai, Varšuvos universitete studijuojantys lietuvių kalbą, ir žmonės, besidomintys Lietuvos kultūra. Žiūrovų gretose buvo ir kelios lenkaitės, jau mačiusios kitą Mažojo teatro spektaklį "Katytė P" Kaune.

Kauniečiai ir ambasadoje, ir Belany kultūros centre paliko nemažai informacijos apie savo teatrą bei Kauną.

Lenkai V.Balsio paprašė surasti lietuvių dramaturgų pjesių, kurias galėtų pastatyti. Rugpjūčio mėnesį Mažojo teatro vadovas Lenkijoje rengs artistų meistriškumo pamokas. Ateityje lenkų dramaturgo pjesę planuojama statyti ir Mažajame teatre.

 
© Kauno mažasis teatras. Visos teisės saugomos.