2017 rugpjūčio 21, Pirmadienis M. Daukšos g. 34, Kaunas


SUBTILI TEMA: KATYTĖ "P"

Autorius: Gitana BARTUŠKIENĖ
Šaltinis: Stilius plius, 2003 Nr.5

Kiekviena jų - skirtinga. Nuo primenančios juodąją skylę kosminėje erdvėje iki panašios į lėkštę su liaudiškais ornamentais. Nuo atrodančios kaip patogi raudona kušetė iki bauginančios kaip pelėsiais apaugęs rūsys. Kiekviena jų turi tūkstančius kvapų. Nuo žuvies iki lelijos, žemės, prakaito, ananaso bei kvepalų "Paloma Picasso". Ir kiekviena turi tūkstančius vardų. Skrynutė, Snieguolė, Silkutė, net Aiškiaregė - tai vis apie ją. Tą, kurios tiksliausias vardas - Katytė "P".

Įsivaizduokite spektaklį, kurio scenoje be užuolankų išdėstomi visi įmanomi moters lytinio gyvenimo faktai ir stereotipai. Ir čia pat visi jie sugriaunami. Įsivaizduokite, jog moteris prabyla vyro balsu. Maža to: vyro balsu prabyla... jos vagina! Ar nutuokiate, ką ji galėtų mums papasakoti?

Keturi vyrai scenoje ir visos įmanomos emocijos per pusantros valandos. Nuo laukinio juoko iki pykinantį skausmą kažkur po krūtine sukeliančio atvirumo. Menstruacijos, lesbietės, prievarta, vėžys, pikantiškos fantazijos, trigubas orgazmas, pirmoji seksualinė patirtis, gimdymas ir vieta, kurioje yra klitoris. Katytė "P" - kaip prasidėjimo stebuklas. O galbūt - auka, užkariauta ginklu, tarsi Alessandro Baricco romane "Miestas". Kaip širdis, kuri gali aukotis, pavirsdama plačia solistės gerkle ir išleisdama į šį pasaulį naują gyvybę. O galbūt - patvinusi jaudulio upė, tarsi Shohei Imamuros filme "Šiltas vanduo po raudonu tiltu".

Apie ją beveik niekada nešnekame. Galbūt visą gyvenimą mes, moterys, į ją nė nepažvelgiame. O keturi vyrai scenoje kurtinamai išrėkė viską tau į veidą.

Kiekvienas tai įvertins pagal savo "sugedimo laipsnį". Bet abejingų neliks. Anšlagų sulaukęs spektaklis "Katytė "P" Kauno mažajame teatre - jokių tabu, išskyrus apgaulingai subtilų spektaklio pavadinimą. Pirmą kartą - išimtinai vyriškas žvilgsnis į skandalingąją Eve Ensler pjesę "Vaginos monologai". Režisieriaus Vyto Balsio spektaklyje vaidina Ramūnas Šimukauskas, Audrius Baniūnas, Donatas Šimukauskas bei Saulius Bagaliūnas. Paslapties kaukė atverta: keturi aktoriai įkūnijo tai, ką iki šiol jautė tik moterys.

 
© Kauno mažasis teatras. Visos teisės saugomos.