2017 rugpjūčio 21, Pirmadienis M. Daukšos g. 34, Kaunas


APIE PAAUGLIUS - SUPRATINGAI IR SU HUMORU

Autorius: Rūta KANOPKAITĖ
Šaltinis: Kauno diena, 2006-03-01

Mažasis teatras kovo 3-4 dienomis pakvies į spektaklio “Mėnulio koja” premjerą.

Jauna režisierė Agnė Dilytė į sceną perkėlė savo pačios pjesę, pasakojančią apie paauglių žengimą į suaugusiųjų pasaulį. “Lietuvos teatruose visai nėra spektaklių, skirtų tai jaunimo daliai, kuri ne taip seniai išaugo Lėlių teatro repertuarą, o į Dramos eiti dar per anksti. Šita niša visiškai tuščia, todėl norėjosi ją užpildyti ir papasakoti apie paauglių jausmus, hormonų audras, santykius su tėvais”, - sako rašanti režisierė.

Žiūrėdama “Mėnulio koją”, paauglių auditorija turėtų atpažinti save. “Tačiau mano pjesė ir spektaklis nėra to, kas vyksta gatvėje, kopija. Sąmoningai vengiau juodųjų gyvenimo pusių akcentavimo, todėl spektaklyje nėra narkotikų, smurto, patologijos. Svarbiausia yra veikėjų jausmai - kaip jie suvokia savo virsmą, išaugimą iš vaikystės, meilę, prisirišimą. Spektaklis gana dinamiškas, kartais lyriškas, kartais ironiškas. Manau, kad “Mėnulio koją” galima žiūrėti kartu tėvams ir vaikams”, - pabrėžia Agnė Dilytė.

Šis spektaklis pasakoja apie miesto vaikus, kurie bėga iš namų, ieško supratimo, meilės. “Mėnulio kojos” veiksmas klostosi arba bute, arba aikštėje. Scenoje pamatysime iš viso penkis veikėjus. Jolita Masiulytė vaidina Mamą, Ramūnas Šimukauskas - jos kavalierių Adolfą, o trys paaugliai - Inga (Birutė Prekevičiūtė), Unė (Kristina Sidaraitė) ir Matas (Alius Veverskis) sudaro... meilės trikampį.

Agnė Dilytė sakosi ir diplominį spektaklį kūrusi pagal savo pačios parašytą pjesę. Koks jausmas būti dramaturge ir režisiere kartu? “Savo pjesę gali drąsiau kupiūruoti, kažką joje keisti. Geriau pamatai savo klaidas. Statydamas kito autoriaus kūrinį režisierius gali lengviau pasislėpti už dramaturgo”, - sako jauna menininkė.

Mažajame teatre Agnė Dilytė jau ne naujokė. Prieš porą metų jo scenoje ji pastatė vaidinimą vaikams “Žvaigždė, kurios krūtinėje kažkas stuksėjo”. Pernai už čia įkūnytą spektaklį “Frenkė ir Džonis” pagal Terenso Maknilo pjesę režisierė pelnė “Fortūnos” diplomą. Pagal Agnės Dilytės pjesę buvo sukurtas Mažojo teatro kalėdinis spektaklis “Didžiausia pasaulyje paslaptis”.

“Su spektakliu “Mėnulio koja” jau esame pakviesti dalyvauti balandį vyksiančiame kamerinių teatrų festivalyje Panevėžyje”, - premjeros išvakarėse sakė Mažojo teatro direktorius Audrius Baniūnas.

 
© Kauno mažasis teatras. Visos teisės saugomos.